Tydzień Kariery w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie

Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność to hasła XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery również w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. W trakcie realizacji całego przedsięwzięcia podjęliśmy się przeprowadzenia różnych działań skierowanych do naszych uczniów - mówi Wicedyrektor Maria Elżbieta Błaszczyk. A wszystko to dzięki pani Monice Malanowskiej -nauczycielowi podstaw przedsiębiorczości - która nawiązała współpracę z organizacją „Postaw na przedsiębiorczość”.

Uczniowie "Staszica" uczestniczyli w werbinariach: „Jak zacząć własny biznes”, „Jak zarządzać finansami osobistymi” oraz „Finanse osobiste w dorosłym życiu”.

Odbyły się także spotkania z cyklu „Moja kariera” z przedstawicielami różnych zawodów. Gościliśmy pana Przemysław Adamowicz – właściciela zakładu mechaniki pojazdowej, panią Karolinę Osiewicz – lekarza weterynarii, panią Danutę Cieślak - położną, panią Annę Stańczak – dziennikarkę z Radia Płock FM -dodaje pani Monika Malanowska.

Każde spotkanie wniosło moc wrażeń oraz dostarczyło wiedzy jak mogą potoczyć się ścieżki kariery, co było inspiracją do wykonywania wybranego zawodu. Śladem, który zostanie na dłużej z uczniami jest powstała w tym czasie tematyczna gazetka. Dużo wrażeń dostarczył także quiz wiedzy o zawodach przygotowany przez panie Agatę Sztygiel i Monikę Malanowską, w którym trzeba było, m.in. wiedzieć kto to juhas, modystka czy co robi karmelarz, zwycięzca został uhonorowany słodkim upominkiem. 

Niewiątpliwie to ważne wydarzenie w "Staszicu" i już myślimy co przygotować dla Młodziezy na przyszły rok - mówi pani Jadwiga Milewska Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

Kontakt z redakcją portalu naszGabin.pl

e-mail: redakcja@naszgabin.pl | www.naszgabin.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 naszgabin.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA