Sanniki położone w sąsiedztwie z powiatem płockim, to miasto o wyjątkowych walorach turystycznych, ponieważ w samym jego sercu znajduje się Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina. Nazwa centrum nie jest przypadkowa, ponieważ historia mówi, że Fryderyk Chopin spędzał właśnie swoje wakacje w Pałacu w Sannikach.
W "Odwiedziny do Fryderyka" przybywa wiele grup zorganizowanych, jak również przyjeżdżają osoby indywidualne. Piękny kompleks pałacowo - parkowy, jak i liczne wystawy czasowe przyciągają turystów. W takie odwiedziny wybrała się również grupa mieszkańców gminy Gąbin i Łąck, która dzięki projektowi Stowarzyszenia Razem Możemy Więcej sfinansowanemu z budżetu Województwa Mazowieckiego mogła przenieść się w świat muzyki Chopina ale i wspólnie biesiadować w Altanie Pałacowej. Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali pamiątkowe upominki.
Na specjalne zamówienie grupa uczestniczyła w koncercie fortepianowym poprowadzonym przez dr hab. Jarosław Domagałę. Wystawa w Alei Kasztanowej jak i w przestrzeni Pałacu jest stałym elementem tego miejsca. Dzięki temu turyści zawsze mają coś ekstra.
Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Państwo Fryderyka w Sannikach, to serdecznie polecamy to miejsce.
Całą fotorelację z "Odwiedzin u Fryderyka" jak i fragmenty koncertu można zobaczyć na fb stowarzyszenia.
Już 14 października wystartuje kolejny nabór wniosków o dotacje płynnościowe z Unii Europejskiej dla mazowieckich przedsiębiorców. Z uwagi na trudności w prowadzeniu działalności spowodowane epidemią COVID-19 zarząd województwa zdecydował o uruchomieniu drugiego już naboru dla mikro i małych firm. Tym razem o wsparcie będą mogli ubiegać się przedstawiciele branż: transportowej, gastronomicznej, reklamowej, fotograficznej, artystycznej, sportowej, rozrywkowej, a także drukarskiej. Przedsiębiorcy będą mogli wnioskować o pomoc w wysokości od 23,5 tys. w przypadku jednoosobowych firm do nawet 164,7 tys. zł w przypadku małych przedsiębiorstw. Pula dostępnych środków wynosi 44,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Na złożenie wniosków przedsiębiorcy mają czas do 21 października.
O dotacje płynnościowe już od 14 października będą mogły ubiegać się firmy prowadzące jako przeważającą działalność: transportową (PKD: 49.39.Z; 52.29.C), gastronomiczną (PKD: 56.21.Z; 56.29.Z; 56.10.B), działalność agencji reklamowych (PKD: 73.11.Z), fotograficzną (PKD: 74.20.Z), artystyczną i literacką (PKD: 90.03.Z), sportową
(PKD: 93.11.Z; 93.12.Z; 93.13.Z; 93.19.Z), rozrywkową (PKD: 93.21.Z; 93.29.Z w tym: 93.29.A i 93.29.B) oraz drukarską (PKD: 18.12.Z). Co ważne, przeważająca działalność w jednym z tych obszarów musi być prowadzona przynajmniej
od 31 grudnia 2019 roku.
Wsparcie skierowane zostanie tylko do firm, które w wyniku epidemii odnotowały spadek przychodów netto ze sprzedaży o co najmniej 50 procent. Pod uwagę będzie brana suma przychodów netto z czerwca, lipca i sierpnia 2020 roku w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku.
W piątek, 11 października 2019 roku, odbyła się Gala XX edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Podczas tej uroczystości Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym m. in. w tegorocznym konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”.
Konkurs ten jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w warszawie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie. W dziewiątej edycji jury zapoznało się z 69 kandydaturami i przyznało trzy wyróżnienia, jedno trzecie miejsce, jedno drugie miejsce i dwa pierwsze miejsca. Mazowsze jest pełne ludzi wrażliwych i poświęcających swój wolny czas na rzecz innych. W grupie nagrodzonych pierwszym miejscem znalazł się Klub Ośmiu w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, który reprezentowały trzy uczennice czwartej klasy technikum wraz z Wicedyrektor Marią Elżbietą Błaszczyk, Kamillą Krakowską i Marzeną Sosińską.
XX Galę poprowadził Tomasz Kammel, a gwiazdą tego wieczoru był Marcin Wyrostek z zespołem oraz tancerzami Anną Głogowską i Marcinem Olszewskim.
Członkowie i opiekunowie Klubu Ośmiu bardzo dziękują Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.
Strona 1 z 2