Uczniowie Staszica wyjechali do Grecji!

Dla uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie 30 maja to ważna data.  W ramach projektu Erasmus+ „Po doświadczenia zawodowe do Europy” 58 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami wyruszyła na praktyki do Grecji aby zdobyć nowe doświadczenia zawodowe, ale również kulturowe i społeczne.

Podczas dwutygodniowego pobytu uczniowie będą realizować program praktyki zawodowej w miejscowych hotelach, warsztatach samochodowych i firmach informatycznych. Udział w projekcie daje im możliwość rozwoju umiejętności zawodowych, ukierunkowanych na poszerzenie wiedzy dotyczącej kierunku nauczania, w którym się kształcą. Dodatkowym atutem jest także podniesienie kompetencji językowych w zakresie  słownictwa i sformułowań branżowych. Uczniowie mają również niepowtarzalną okazję zwiedzić wybrane zabytki Grecji podczas realizowacji bogatego programu kulturalnego.

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu: „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Udział uczniów w praktykach wpłynie również na zwiększenie samodzielności oraz otwartości a wszelkie zdobyte czy rozwinięte kompetencje będą nieocenionym atutem w kontekście konkurencyjności na rynku pracy -relacjonuje koordynator projektu Pani Eliza Bałdyga.

Przed wyjazdem uczniowie przeszli przygotowanie, które obejmowało: kurs języka angielskiego mający na celu podniesienie umiejętności w zakresie słownictwa, komunikatywności i sformułowań branżowych, zajęcia z pedagogiem przygotowujące do wyjazdu za granicę, zajęcia kulturowe, mające na celu zapoznanie uczniów z kulturą i zwyczajami greckimi , zajęcia przygotowawcze z koordynatorem projektu.

Głównymi celami realizowanego projektu są między innymi przygotowanie uczniów do dalszej drogi edukacyjno-zawodowej w kraju lub zagranicą w środowisku międzynarodowym i realizację europejskiej ścieżki kształcenia, wspieranie mobilności uczniów i absolwentów oraz kadry uczącej, zwiększenie konkurencyjności absolwentów na lokalnym, krajowym oraz europejskim rynku pracy, którzy potrafią komunikować się w języku obcym w sytuacjach życiowych i zawodowych, podniesienie jakości i innowacyjności kształcenia zawodowego, zdobycie praktycznego doświadczenia oraz doskonalenie umiejętności językowych;

To co pozostanie trawłym efektem tego wyjazdu to niewątpliwie atrakcyjność naszych absolwentów na krajowym jak i europejskim rynku pracy - mówi Pani Dyrektor Jadwiga Milewska.

Relację z całego pobytu Uczniów możecie Państwo śledzić na FB szkoły @zsgabin.

 

 

Kontakt z redakcją portalu naszGabin.pl

e-mail: redakcja@naszgabin.pl | www.naszgabin.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 naszgabin.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA