Piknik Rodzinny„BEZPIECZNE ZAKOŃCZENIE LATA" w Nowym Grabiu i zbiórka dla Walecznej Zosi

W słoneczną niedzielę, 13 września w Nowym Grabiu odbył się Piknik Rodzinny👨‍👩‍👧‍👦 „BEZPIECZNE ZAKOŃCZENIE LATA”, który rozpoczęła Msza Świętą w kapliczce, odprawiona przez Proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzykowie księdza Jarosława Ferenca.

W ramach pikniku, skierowanego głównie do dzieci organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i nagród. Na pikniku skupiliśmy się na praktycznym zapoznaniu mieszkańców ze sprzętem poszczególnych służb zapewniających bezpieczeństwo w ruchu drogowym, warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, szkolenia z zasad postępowania w sytuacji zagrożenia w miejscu publicznym z uwzględnieniem ewakuacji i bezpieczeństwa pożarowego, ćwiczenia na 10 symulatorach tj. symulator zderzeń, dachowania, jazdy, refleksomierzu, wystrzału poduszki powietrznej, komora dymowa, 3 rodzajach gogli: ALKOgogle - symulujące zachowanie człowieka pod wpływem alkoholu, SENgogole - symulujące zachowanie człowieka we wczesnych godzinach porannych po nieprzespanej nocy, a także skrajne zmęczenie, oraz NARKOgogle - symulujące zachowanie człowieka pod wpływem środków odurzających (marihuana), waga przeciążeniowa - urządzenie pokazujące jaką wagę mają przedmioty i ludzie przy prędkości 50 km/h. – mówi Tomasz Nowacki, radny Miasta i Gminy Gąbin, organizator pikniku.

W trakcie pikniku zorganizowany został konkurs plastyczny z nagrodami dla dzieci „Moja bezpieczna droga do szkoły”, dla najmłodszych zabawy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa prowadzone przez animatorów z niezbędną wiedzą w tym zakresie, a dla wszystkich uczestników elementy odblaskowe. Podczas pikniku znalazło się również szereg atrakcji dla dzieci (m.in.: dmuchańce, animatorzy zabaw,  przejażdżki bryczką, konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne, prezentacja rowerów dla osób niepełnosprawnych, stoiska: KGW Nowe Grabianki, KGW Polskie Grabianki i KGW Dobrzykowianki z KIERMASZEM SŁODKOŚCI DLA ZOSI #biegnijzzosia. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom miejsce pikniku patrolowanie było przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Gąbinie.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom niedzielnego wydarzenia w Nowym Grabiu, którzy pomogli #walecznazosia. Dzięki Państwu udało się zasilić zbiórkę dla Zosi kwotą 4184,85 zł.
Piknik objęty został Patronatem Honorowym Starosty Płockiego Mariusza Bieńka odbył się w ramach projektu „Bezpieczny w ruchu drogowym - II Edycja” realizowanego przez COLOR Spółdzielnię Socjalną, a zadanie dofinansowane zostało ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Kontakt z redakcją portalu naszGabin.pl

e-mail: redakcja@naszgabin.pl | www.naszgabin.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 naszgabin.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA