Wybór szkoły nie jest prosty.

#OgarnijPrzyszłośćZeStaszicem to hasło przewodnie kierowane do absolwentów szkół podstawowych, którzy stają przed trudnym wyborem dalszej swojej drogi edukacyjnej.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie nie trzeba szczególnie przedstawiać,  to przecież szkoła, która wykształciła już kilka pokoleń.

Szkoła z tradycjami ale też bardzo nowoczesna. Zmiany, które przechodzi Staszic, zaskakują nie tylko obecnych uczniów ale i absolwentów szkoły.

Nowoczesne klasy z monitorami interaktywnymi, nowe pracownie do nauki zawodu informatyk z elementami e-sportu, grafik, technik reklamy czy technik hotelarstwa dają szansę uczniom na świetne przygotowanie do wyjścia  na rynek pracy.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie to szkoła, która prowadzi edukację w kilku typach szkół:

Liceum Ogólnokształcącym, Technikum, Branżowej Szkole I Stopnia oraz jako nowość w powiecie płockim -Branżowa Szkoła II Stopnia.

Szkoła to nie tylko nauka, ale też atmosfera, którą tworzą wszyscy pracownicy placówki. Każdy uczeń w Staszicu jest zauważony, ma możliwość realizować swoje pasję ale też rozwija swoje umiejętności, zdobywa nowe kompetencje tak by umiał poruszać się swobodnie w społeczeństwie po ukończeniu szkoły.

W ramach akredytacji szkoła oferuje praktyki zagraniczne – dwa tygodnie w Grecji, bezpośrednio u pracodawców doskonaląc język angielski. To świetny start w życie zawodowe.

Każdego roku ze Staszica wyjeżdża ponad sześćdziesięciu uczniów wraz z opiekunami to wyjątkowa ilość uczestników wśród szkół, które oferują taka możliwość.

Uczniowie liceum ogólnokształcącego mają zaplanowany wyjazd na Litwę, gdzie będą podnosić swoje kompetencje matematyczne oraz przedsiębiorczości a także rozwijać asertywność, umiejętności komunikacyjne i pracy w zespole.

W szkole działa szkolny chór „Sta-chórek”, szkolny teatr „Staszek”, koło gastronomiczne, szkolny klub sportowy, koło turystyczne, funkcjonuje pracownia artystyczna, a konsultacje w niej prowadzone są ze światowej sławy artystami.

Wielką popularnością cieszą się „Staszicowskie” zapiekanki, które serwowane są w szkolnym barze.

Szkoła współpracuje z firmami transportowymi tak, żeby  w miarę możliwości zapewnić uczniom dojazd do szkoły i swobodny powrót do domu. Wciąż pracujemy nad nowymi trasami i staramy się wspierać rodziców i  uczniów w organizacji transportu – mówi Pani Jadwiga Milewska Dyrektor Szkoły.

Serdecznie zapraszamy Ósmoklasistów wraz z Rodzicami do odwiedzenia nas w dniach 25.04 (poniedziałek) -29.04 (piątek) w godzinach 15.00-17.00 lub 30.04 w sobotę od 10.00-14.00

TYDZIEŃ OTWARTY W STASZICU #OgarnijPrzyszłośćZeStaszicem

Poniżej opis wszystkich proponowanych kierunków w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

 

 

Kontakt z redakcją portalu naszGabin.pl

e-mail: redakcja@naszgabin.pl | www.naszgabin.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 naszgabin.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA