Absolwencie szkoły podstawowej #OgarnijPrzyszłośćZeStaszicem

,,Staszic” w Gąbinie, czyli Zespół Szkół im. Stanisława Staszica to placówka o wielu twarzach, wielu możliwościach, wielu wymiarach, które łączy postać patrona. A przecież Stanisław Staszic – to wszechstronny człowiek doby oświecenia, stawiający na działanie i naukę. Właśnie!

Dlatego w,, Staszicu” znaleźć w można bogactwo kierunków kształcenia.

W Liceum Ogólnokształcącym ,,Staszic” proponuje następujące klasy : artystyczno-medialną, promocji zdrowia i matematyczno-techniczną .

W Technikum ,,Staszic” kształci w zawodach: technik informatyk z e-sportem,  technik programista, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik hotelarstwa technik pojazdów samochodowych, technik turystyki na obszarach wiejskich, technik mechanik i technik reklamy, technik hotelarstwa.

Zaś w Szkole Branżowej I Stopnia można zdobyć zawód mechanika-operatora pojazdów rolniczych , mechanika pojazdów samochodowych, montera sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, pracownika obsługi hotelowej i lakiernika samochodowego

Bogactwo to poparte jest zapleczem, wyposażeniem pracowni do nauki zawodu, które dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Płocku są wciąż unowocześniane, modernizowane i stają się przepiękną wizytówką Staszica. Dołożyć do tego należy praktyki zagraniczne Erasmus, całą gamę inicjatyw zawodowych, humanistycznych, artystycznych i powstaje niezwykła mapa , wielowymiarowa mapa możliwości Staszica w Gąbinie. Szkoła organizuje lokalne inicjatywy, konkursy i działania powiatowe, wojewódzkie czy ogólnopolskie. Pięknie uczy tradycji i historii, nie stroni od wyzwań dnia dzisiejszego. Wspomnieć należy choćby Biesiadę Patriotyczną, Ogólnopolską Konferencję z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, działania wolontariuszy z Klubu Ośmiu i wiele innych inicjatyw i działań, których całą gamę znaleźć można na stronie internetowej szkoły czy na fb.

Cała kadra Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica nie zapomina jednak, że wszystkie inicjatywy łączy wspólny cel : uczeń i jego wszechstronny rozwój, odkrywanie jego talentów, pasji, stąd działalność teatru ,, ,,Staszek”, zespołu wokalno-muzycznego, koła fotograficznego, a nawet pracowni malarskiej, czy wielu różnorodnych kół zainteresowań. Szkoła nastwiona jest na budowanie relacji i pomoc każdemu uczniowi, dzięki czemu może on otworzyć się na nowe możliwości.

Jak więc krótko scharakteryzować Zespół Szkół im. Stanisława Staszica?

Oddadzą to hasła, za którymi idzie przede wszystkim działanie całej społeczności: poszukiwanie, inicjatywa, rozwój, otwartość, pomoc, niezwykła atmosfera, pasja, cel, po prostu dobra, nowoczesna edukacja o wielu twarzach, wielu możliwościach i wielu wymiarach. Nie bez powodu #OgranijPrzyszłośćZeStaszicem nabiera nowego wymiaru.

Wspólne działanie całej społeczności szkolnej przy wsparciu Organu Prowadzącego Starostwa Powiatu Płockiego sprawia, że ,,Staszic” w Gąbinie żyje i czeka na Ciebie. Postaw na przyszłość ze ,,Staszicem”, po prostu #OgarnijPrzyszłośćZeStaszicem.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie to szkoła, która po prostu się wyróżnia i stwierdzenie to nie jest przesadą.

Kontakt z redakcją portalu naszGabin.pl

e-mail: redakcja@naszgabin.pl | www.naszgabin.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 naszgabin.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA