Kościół w Dobrzykowie z certyfikatem "Cenny Zabytek Mazowsza"

Dziś w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP zespołu klasztornego Opactwa Sióstr Benedyktynek w Sierpcu odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów "Cenny Zabytek Mazowsza”. Certyfikat z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Dyrektora płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasza Kominka odebrał proboszcz dobrzykowskiej parafii ksiądz Jarosław Ferenc. Dokument przyznawany jest zabytkom, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza oraz mają wyjątkowe dla naszego regionu znaczenie historyczne, kulturalne i architektoniczne.

Jest mi niezmiernie miło, że mogłem pomóc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie i realizacji kolejnego już projektu pt.: „Prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy wzmocnieniu historycznej konstrukcji ścian Kościoła Parafialnego z 1775 r. w Dobrzykowie – Etap II”. Również dzięki pozyskanym środkom w wysokości 50 000 zł. już niedługo w kościele w Dobrzykowie zakończą się prace związane z wymianą drewnianych ścian zrębowych naszego kościoła - mówi radny Miasta i Gminy Gąbin Tomasz Nowacki, autor wniosku o dofinansowanie.

Radny, wspólnie z księdzem proboszczem zaznaczają, że to nie jest to ich ostatnie słowo. Plany na przyszły rok już są, zarówno te związane z dalszym remontem kościoła, jak i te dotyczące zagospodarowanie terenu wokół świątyni, która bez wątpienia od kilku lat pięknieje i jest radością dla parafian.

Redakcja portalu www.naszgabin.pl gratuluje obu Panom współpracy, dotychczasowych osiągnięć i życzy powodzenia w realizacji planów na kolejny rok.

Kontakt z redakcją portalu naszGabin.pl

e-mail: redakcja@naszgabin.pl | www.naszgabin.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 naszgabin.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA