Ruszyły prace restauratorskie w Kościele w Dobrzykowie

Prace w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrzykowie ruszyły pełną parą, zatem dziś, Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzykowie ksiądz Jarosław Ferenc wspólnie z radnym Miasta i Gminy Gąbin Tomaszem Nowackim wizytowali plac budowy.

W 2019 roku, także dzięki pozyskanym środkom w ramach projektu przygotowanego wspólnie przez proboszcza parafii i radnego w wysokości 60 000 zł. wykonane zostały prace restauratorskie oraz roboty budowlane przy wzmocnieniu historycznej konstrukcji więźby dachowej. W tym roku przyszedł czas na remont ścian kościoła.

Również dzięki środkom, które w tym roku wspomniani pozyskali w wysokości 50 000 zł., zgodnie z zapewnieniami wykonawcy do końca września zakończą się w kościele prace polegające na wzmocnieniu historycznej konstrukcji ścian i montażu nowej elewacji z dębu. Dzięki temu dobrzykowski kościół będzie służył parafianom przez wiele kolejnych lat.

Prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy wzmocnieniu historycznej konstrukcji ścian Kościoła Parafialnego z 1775 r. w Dobrzykowie współfinansowane są przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kontakt z redakcją portalu naszGabin.pl

e-mail: redakcja@naszgabin.pl | www.naszgabin.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 naszgabin.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA