Odwiedziny u Fryderyka - urocze Sanniki

Sanniki położone w sąsiedztwie z powiatem płockim, to miasto o wyjątkowych walorach turystycznych, ponieważ w samym jego sercu znajduje się Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina. Nazwa centrum nie jest przypadkowa, ponieważ historia mówi, że Fryderyk Chopin spędzał właśnie swoje wakacje w Pałacu w Sannikach.

W "Odwiedziny do Fryderyka" przybywa wiele grup zorganizowanych, jak również przyjeżdżają osoby indywidualne. Piękny kompleks pałacowo - parkowy, jak i liczne wystawy czasowe przyciągają turystów.  W takie odwiedziny wybrała się również grupa mieszkańców gminy Gąbin i Łąck, która dzięki projektowi Stowarzyszenia Razem Możemy Więcej sfinansowanemu z budżetu Województwa Mazowieckiego  mogła przenieść się w świat muzyki Chopina ale i wspólnie biesiadować w Altanie Pałacowej. Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali pamiątkowe upominki.

Na specjalne zamówienie grupa uczestniczyła w koncercie fortepianowym poprowadzonym przez  dr hab. Jarosław Domagałę. Wystawa w Alei Kasztanowej jak i w przestrzeni Pałacu jest stałym elementem tego miejsca. Dzięki temu turyści zawsze mają coś ekstra.

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Państwo Fryderyka w Sannikach, to serdecznie polecamy to miejsce. 

 

Całą fotorelację z "Odwiedzin u Fryderyka" jak i fragmenty koncertu można zobaczyć na fb stowarzyszenia.

 

Kontakt z redakcją portalu naszGabin.pl

e-mail: redakcja@naszgabin.pl | www.naszgabin.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 naszgabin.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA